Yeşilvadi'ye dev binalar
15.11.2012
 GAZİANTEP’İN EN YÜKSEK BİNALARI YAPILIYOR
Bakanlar Kurulu kararı ile kentsel dönüşüm alanı ilan edilen ve çalışmalara başlanan Yeşilvadi’de 20 katlı binalar yapılacak. Projenin detaylarını Telgraf’a anlatan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin bulunacağı 6 bloktan oluşan 20 katlı binalar yapacaklarını söyledi. Tahmazoğlu binaların yüksekliğinin 60 metre olacağını belirterek bunların Gaziantep’in en yüksek binaları olacağını vurguladı.
Tahmazoğlu, “Serinevler bölgesi ve Gazikent Üniversitesi düşünüldüğünde bu alan başlı başına farklı bir cazibe alanı olarak bölgeye canlılık kazandıracak” dedi.
İhaleye çıkacak olan konut alanı toplam 50 bin metrekare. Her kesime hitap edecek şekilde projelendiren konutlarla birlikte aynı alana alışveriş merkezi, 10 bin kişilik konser alanı, amfi tiyatro gibi birçok sosyal donatı alanı yapılacak. 

BİNALARIN YÜKSEKLİĞİ 60 METRE
Şahinbey Belediyesi, Serinevler bölgesinde Gaziantep’in en yüksek binalarından oluşan bir konut alanı oluşturuyor.

Hava alanı yolu üzerinde Serinevler Bölgesine yapılacak konut projesi sadece konut alanı olması dışında farklı bir özelliğe sahip. 6 bloktan oluşan konut alanı 1+1, 2+1, 3+1 olmak üzere toplam 702 daireden oluşacak. 20 katlı binaların toplam yüksekliği 60 metre olacak. Böylelikle Şahinbey Belediyesi Gaziantep’in en yüksek binalarını inşa ettirecek. İhaleye çıkacak olan konut alanı toplam 50 bin metrekare alan üzerine kuruluyor. Her kesime hitap edecek şekilde projelendiren konut alanı ile birlikte aynı alana alışveriş merkezi, 10 bin kişilik konser alanı, Amfi tiyatro gibi birçok sosyal donatı alanı yapılacak. 

Konut alanının bölge açısından çok büyük önem taşıdığına dikkati çeken Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Telgraf Gazetesi’ne konut alanı hakkında önemli bilgiler verdi. Tahmazoğlu, “Havaalanı yolu üzerinde yapılacak konut alanına belediye olarak çok önemiyoruz. 50 bin metre kare alan üzerine yapılacak olan konutlar için tüm kamulaştırma işlemleri tamamlandı. 1 milyon 700 bin metrekarelik Yeşilvadi alanına içerisinde yer alacak konut projesine Yeşilvadi Konut Projesi ismini verdik. Herkesime hitap edecek konut alanı için ihale tarihi belirlendi. 

Konut alanın farklı bir özelliği olduğunun altını çizen Tahmazoğlu, 20 katlı olacak binaların yüksekliğinin 60 metre olacağı belirterek, “Bu konut alanı Gaziantep en yüksek binaları olacak. Modern bir yapı içinde olacak olan konut alanı kapsamında o bölgeye Amfi tiyatrolar, 10 bin kişilik konser alanları, spor alanları, piknik alanları, gölet ve havuzlar yapılacak. Bir yeşil kuşak alanı içerisinde yürüyüş yolları yer alacak” şeklinde konuştu.
SON EKLENEN YORUMLAR
Henüz yorum girilmemiştir. İlk yorum giren olmak ister misiniz?
Gün
Ay
Yıl
Elektronik bilet ulaşımı kolaylaştırıyor
26.01.2011
Büyükşehir Belediyesi'nin, Gaziantep halkının çağdaş güvenli konforlu ve hızlı ulaşım hizmetlerinden faydalanmasının sağlanması amacıyla hizmete soktuğu ''Elektronik Bilet Teknolojisi'' vatandaşlardan tam not aldı
> Devamı
Halkın tercihi oldu
26.01.2011
Büyükşehir Belediyesi'nin, Gaziantep halkının çağdaş güvenli konforlu ve hızlı ulaşım hizmetlerinden faydalanmasının sağlanması amacıyla hizmete soktuğu 'Elektronik Bilet Teknolojisi' vatandaşlardan tam not almaya devam ediyor
> Devamı
Gaziantep, Kart27 ile Hızlı ve Pratik Ulaşıma Kavuştu.
21.10.2010
Toplu ulaşım, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin sanayi şehirlerindeki hayatın kolaylaşması adına, özendirici ve konforlu olmak durumundadır.
> Devamı
Gaziantep'te ulaşım adına bilmek istediğiniz her şey burada!